REGULAMIN KORZYSTANIA ZE ŚWIETLICY:

• Świetlica szkolna jest pozalekcyjną formą opiekuńczo- wychowawczą zapewniająca opiekę w godzinach 07:00 – 16:30 w dniach zajęć dydaktycznych.
  • Przyjmowanie wniosków o przyjęcie dziecka do świetlicy odbywa się do 1 września.
  • Do wniosku muszą być dołączone zaświadczenia z zakładu pracy obojga rodziców/prawnych opiekunów oraz w razie konieczności oświadczenie o samodzielnych wychowywaniu dziecka, które należy dostarczyć wraz z wnioskiem.
  • Świetlica jest organizowana dla uczniów, którzy bezpośrednio po zajęciach dydaktycznych nie mają zapewnionej opieki rodziców ze względu na czas ich pracy.
  • Nie podlega opiece wychowawcy dziecko, które nie dotrze do świetlicy. Obowiązkiem dziecka jest zgłosić wychowawcy swoje przyjście. Wychowawca świetlicy nie ponosi odpowiedzialności za dziecko, które samowolnie opuściło teren szkoły w czasie, kiedy powinno przebywać w świetlicy szkolnej.
  • W przypadku, gdy dziecko jest odbierane przez inne osoby pełnoletnie, niewymienione we wniosku, rodzic zobowiązany jest powiadomić na piśmie o tym wychowawcę świetlicy.
  • Rodzice dzieci samodzielnie powracających ze świetlicy do domu zobowiązani są do powiadomienia na piśmie wychowawcę świetlicy lub złożenie odpowiedniego oświadczenia.
  • Dziecko nie może opuścić świetlicy na telefoniczne polecenie rodzica, powinno być osobiście odbierane przez rodzica  lub inną osobę pełnoletnią przez niego upoważnioną pisemną zgodą.
  • Za bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły odpowiadają rodzice/prawni opiekunowie lub inne pełnoletnie upoważnione przez nich osoby.
  • W świetlicy obowiązują określone zasady, których przestrzeganie jest obowiązkiem dziecka. Dziecko notorycznie naruszające zasady dobrego zachowania i wzajemnej współpracy koleżeńskiej może zostać skreślone z listy uczestników ( wówczas rodzice zapewniają opiekę we własnym zakresie).
  • Dziecko zapisane do świetlicy bierze czynny udział we wszystkich zajęciach oraz dba o porządek, używa słów miłych dla ucha, prowadzi rozmowy szeptem (nie zakłóca zabawy), bawi się w zgodzie z innymi.
  • W przypadku zniszczenia przez dziecko mienia świetlicy rodzic ponosi koszty naprawy.
  • Zasady zachowania dziecka w świetlicy, ich prawa i obowiązki określa odrębny regulamin.
  • Dzieci uczęszczające do świetlicy mogą korzystać z dożywiania w formie obiadów na zasadach określonych w Regulaminie stołówki.

REGULAMIN ZACHOWANIA DZIECKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Zasady, prawa, obowiązki:

• W świetlicy dzieci zachowują się życzliwe i kulturalnie.
  • W świetlicy szkolnej uczniowie nie biegają.
  • Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej szanują jej własność.
  • Uczniowie sprzątają po sobie zabawki i miejsce w którym pracowali.
  • Wchodząc do sali dzieci ustawiają plecaki w miejscu do tego przeznaczonym.
  • Po wejściu do świetlicy dziecko ma obowiązek zarejestrowania się w dzienniku elektronicznym, a przy jej opuszczeniu wyrejestrowania się.
  • Uczeń zgłasza każdorazowe opuszczenie świetlicy (np. toaleta, biblioteka, zajęcia dodatkowe)
  • Obowiązuje zmiana obuwia.
  • Nie należy korzystać z cudzej własności bez pytania.
  • W świetlicy używa się kulturalnego słownictwa.
  • Należy dbać o higienę osobistą i zasady higienicznego mycia rąk.
  • Chore dzieci nie powinny przebywać w świetlicy szkolnej.
  • Świetlica nie odpowiada za pozostawione w niej rzeczy. Znalezione przedmioty trafiają do przeznaczonego na ten cel pojemnika i oczekują na odbiór przez właścicieli do 7 dni.
  • W świetlicy szkolnej obowiązuje zakaz przynoszenia własnych zabawek.
  • W świetlicy obowiązuje zakaz zabaw militarnych.
  • O zabawach odbywających się w świetlicy decyduje wychowawca.
  • Łamanie regulaminu świetlicy szkolnej przez dziecko skutkuje informacją bezpośrednią dla rodzica bądź przez dziennik elektroniczny.
  • Dzieci maja zakaz siadania przy komputerze wychowawców oraz z samowolnego korzystania z przedmiotów znajdujących się na biurku.

OŚWIADCZENIA: Zapoznałem/am się z regulaminem korzystania ze świetlicy, przyjąłem/am do wiadomości oraz poinformuje dziecko o obowiązującym regulaminie w świetlicy. Oświadczam, że wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych na potrzeby szkoły zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dn. 29.07.1997 r. (Dz. U.Nr 133 poz. 883)

Przypominamy zasady dotyczące pobytu dziecka w świetlicy szkolnej oraz podczas opieki świetlicowej w dni wolne od zajęć dydaktycznych.

1.   Rodzic, który przyprowadza dziecko jest proszony, aby zaprowadzić dziecko bezpośrednio do świetlicy, dopiero wtedy uczeń jest zapisywany przez nauczyciela – wychowawcę i pozostaje pod opieką szkoły. Uczeń, który samodzielnie przychodzi do szkoły i jest zapisany do świetlicy, ma również obowiązek zgłoszenia swojej obecności w świetlicy.

2.   W momencie pobytu dziecka w świetlicy (po zapisaniu się i zgłoszeniu swojej obecności) uczniowie nie mogą jej opuszczać np. w celu wyjścia do sklepu itp. Rodziców, którzy wrażają zgodę na samodzielny powrót dziecka ze świetlicy, prosimy o ustalenie z dziećmi czy mają wracać do domu po lekcjach, bądź określenie godziny opuszczenia świetlicy.

3.   Przypominamy, że podczas pobytu w świetlicy każde dziecko jest zobowiązane do przestrzegania zasad i regulaminu (dbanie o wspólne dobro, bezpieczeństwo, zakaz przynoszenia własnych zabawek).