pobrane (1).png

ROK SZKOLNY 2023/24

Z przyjemnością informujemy, że nasz projekt o nazwie „All we need is green!” o budżecie €60 000, złożony w ramach programu Erasmus+, został zaakceptowany do realizacji!

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest kształtowanie i wzmacnianie postaw proekologicznych wśród uczniów, rodziców oraz lokalnej społeczności. Planujemy poszukiwać sposobów wykorzystania i ograniczenia produkcji odpadów, promować zrównoważony rozwój oraz troskę o środowisko. Razem z naszymi szkołami partnerskimi z Chorwacji i Portugalii będziemy współpracować nad różnymi tematami ekologicznymi W działania w projekcie zaangażujemy uczniów w wieku 12-15 lat, zarówno na poziomie lokalnym jak i międzynarodowym, ponieważ jest to wspólny przedział wiekowy wśród szkół partnerskich. Uczniowie ci będą zaangażowani we wszystkie zadania w projekcie, niektórzy wezmą udział w mobilnościach. Jednak działania projektowe będą skierowane do wszystkich uczniów w szkole.
Znaczy to, że dzieci od 7 do 15 lat będą wspólnie działały, pomagając środowisku. Rodziny uczniów stanowią kluczową rolę w zachęcaniu uczniów do udziału w projekcie, współpracy z nauczycielami, goszczeniu uczniów partnerów w swoich domach.
Poprzez udział w projekcie uczniowie:
- poznają sposoby radzenia sobie z gospodarką odpadami ( wymiana dobrych praktyk)
- poprawią umiejętność porozumiewania się w języku obcym
- rozwiną się umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, takie jak akceptacja, dzielenie się doświadczeniem,tolerancja, otwartość na różnorodność.
- praca w międzynarodowej grupie pozwoli im przełamać bariery w komunikacji, nabrać większej pewności siebie i poczuć się Europejczykiem w grupie międzynarodowej poprawią swoje umiejętności informatyczne przez użycie ICT do tworzenia filmów
reklamowych, akcji promocyjnych, plakatów i innych materiałów w zaplanowanych działaniach Jest to również szansa na promocję naszego kraju, regionu i szkoły w środowiskach europejskich.
Dobre praktyki nabyte podczas udziału w projekcie odnośnie segregowania i zmniejszenia ilości śmieci, recyklingu i oszczędzania energii i wody przyczynią się do większej świadomości ekologicznej.

ROK SZKOLNY 2022/23

Erasmus+ to program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji.

8.png8.png8.png8.png8.png

Podsumowanie realizacji programu Erasmus+ w SP9 Białystok